|
|
| MOQ: | 1 saco |
| preço: | Pending |
| Embalagem padrão: | 25 kg/saco, contentor de 28 toneladas/20' |
| Período de entrega: | 5-8 dias úteis |
| método de pagamento: | L/C,T/T |
| Capacidade de abastecimento: | 2000 toneladas por tonelada |
High-performance thermoplastic paint designed for road markings, pedestrian zones, parking areas, and airport runways. This fast-drying coating offers exceptional durability and visibility.
| Item | Road Marking Paint |
|---|---|
| Appearance | Powder |
| Model Number | HQT-MP01 |
| Color | White, Yellow, or Custom |
| Main Raw Material | Petroleum Resin |
| Weight | 25kg per bag |
| Dry Speed | ≤3 minutes (23℃) |
| Theoretical Spreading Rate | 4-5 kg/㎡ |
| Application Method | Screeding, Spray, Extrusion, Structural |
| Storage | Dry, cool, avoid direct sunlight |
| Expiration Date | One Year |
Thermoplastic road marking paint consists of resin, EVA, PE wax, filler materials, and glass beads, maintained in solid powder condition at normal temperature.
Packaging Details: 1 color per bag, 25kg per bag. Capacity: 27 tons per 20' container for road marking paint.
|
|
| MOQ: | 1 saco |
| preço: | Pending |
| Embalagem padrão: | 25 kg/saco, contentor de 28 toneladas/20' |
| Período de entrega: | 5-8 dias úteis |
| método de pagamento: | L/C,T/T |
| Capacidade de abastecimento: | 2000 toneladas por tonelada |
High-performance thermoplastic paint designed for road markings, pedestrian zones, parking areas, and airport runways. This fast-drying coating offers exceptional durability and visibility.
| Item | Road Marking Paint |
|---|---|
| Appearance | Powder |
| Model Number | HQT-MP01 |
| Color | White, Yellow, or Custom |
| Main Raw Material | Petroleum Resin |
| Weight | 25kg per bag |
| Dry Speed | ≤3 minutes (23℃) |
| Theoretical Spreading Rate | 4-5 kg/㎡ |
| Application Method | Screeding, Spray, Extrusion, Structural |
| Storage | Dry, cool, avoid direct sunlight |
| Expiration Date | One Year |
Thermoplastic road marking paint consists of resin, EVA, PE wax, filler materials, and glass beads, maintained in solid powder condition at normal temperature.
Packaging Details: 1 color per bag, 25kg per bag. Capacity: 27 tons per 20' container for road marking paint.